Przeglądy podwodne w Gdyni – diagnostyka obiektów wodnych
Wykonujemy przeglądy podwodne w Gdyni, mające na celu wykonanie diagnostyki technicznej obiektów znajdujących się pod wodą. Samodzielnie przeprowadzamy kontrolę oraz dokonujemy oceny stanu technicznego maszyn i urządzeń podwodnych. Oferujemy przeglądy statków (kadłubów, urządzeń napędowo-sterowych) oraz inwentaryzacje i badania budowli podwodnych, przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Sporządzamy rzetelną dokumentację opisową oraz fotograficzną. Nasi kompetentni nurkowie zawodowi mają niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do bezpośredniej interpretacji uzyskanych wyników.
Ciągłe wystawienie na działanie różnych czynników, sił i organizmów morskich powoduje, że elementy konstrukcyjne statku ulegają zużyciu. Dlatego wymagają konsekwentnych napraw zapobiegawczych i planowych. Aby obserwować i sprawdzać, czy statek jest gotowy do eksploatacji, ważne jest przeprowadzanie podwodnych przeglądów i terminowych prac naprawczych, czym zajmujemy się od wielu lat. Inspekcje podwodne są zaplanowane lub przeprowadzane poza planem z różnych powodów, zwłaszcza konserwacyjnych. Przeglądy podwodne kadłuba statku są wymagane niezależnie od typu i ładowności obiektu. Są one niezbędne do prawidłowej oceny jego stanu technicznego. Kontrolujemy także:
- stan blach poszycia i ich spoin,
- ochronę katodową i propagację korozji,
- dokonujemy oceny wzrostu morskiego,
- ustalamy lokalizację uszkodzeń, wgnieceń, otarć i pęknięć,
- oceniamy stan krat i zrzutów skrzyń morskich,
- kontrolujemy układy kierownicze i napędowe, dokonujemy pomiarów przekładni rufowej i łożysk trzonu steru.
Przeglądy podwodne można przeprowadzać, gdy statek znajduje się w doku lub gdy jest na powierzchni. Te ostatnie można przeprowadzić tylko za pomocą specjalnego sprzętu i przyrządów służących do wykonywania pomiarów, filmowania materiału wideo i przesyłania go na monitor w czasie rzeczywistym.
Inwentaryzacja budowli podwodnych
Inwentaryzacja budowli podwodnych to zadanie, które ma ogromne znaczenie w wielu dziedzinach, w tym w inżynierii morskiej, naukach oceanograficznych, archeologii podwodnej, poszukiwaniach i wydobyciu surowców naturalnych, a także w monitorowaniu i ochronie środowiska morskiego. Polega to przede wszystkim na dokładnym zbadaniu oraz udokumentowaniu obiektów i struktur znajdujących się pod wodą. Są to na przykład różnego rodzaju konstrukcje, wraki statków, rurociągi podwodne, instalacje energetyczne, platformy wiertnicze, czy też inne elementy infrastruktury podwodnej.
Zadania wykonywane podczas procesu inwentaryzacji podwodnych obejmują:
- zaplanowanie niezbędnych środków oraz narzędzi, które zapewnią efektywności i bezpieczeństwo w trakcie operacji podwodnych,
- wybór odpowiedniej technologii w zależności od rodzaju obiektu przeznaczonego do zinwentaryzowania,
- dokumentowanie struktur podwodnych poprzez wykonywanie zdjęć i filmów,
- pomiar oraz mapowanie przy użyciu skanerów laserowych i echosondy, co gwarantuje dokładne zmierzenie kształtu oraz głębokości obiektu podwodnego – jest to później wykorzystywane do stworzenia mapy 3D lub modelu CAD,
- inspekcję i ocenę stanu technicznego,
- analizowanie danych, dzięki czemu możliwa jest identyfikacja ewentualnych zagrożeń i uszkodzeń,
- raportowanie wyników, które następnie są podstawą do podjęcia decyzji dotyczących konserwacji, naprawy, lub rozbiórki obiektu.
Zapraszamy do współpracy w zakresie kompleksowej inwentaryzacji obiektów podwodnych. Gwarantujemy ścisłe przestrzeganie przepisów oraz norm bezpieczeństwa. Działamy efektywnie i terminowo.